Ako prežiť menštruáciu v pohodlí a komforte

Prečo vznikajú problémy počas „našich dní“? 

Musíme ich nutne každý mesiac prežívať znovu? 

Čo nám výrobcovia vložiek nepovedia? 

Pozrime sa, aké vedľajšie účinky nám môžu spôsobiť „bežné vložky“ a prečo sú nebezpečné z hľadiska dlhodobého používania: 

Počas svojho života, ženy spotrebujú okolo 20000 ks hygienických vložiek. A na tomto počte je najhoršie to, aké vedľajšie účinky majú tieto vložky. 

V minulosti bolo používanie vložiek „zdravšie“. Naše staré mamy používali vložky, ktoré boli vyrobené z čistej bavlny alebo celulózy a vďaka tomu nebolo toľko gynekologických problémov ako je dnes. Moderná doba priniesla veľa výhod, zjednodušila nám život, no priniesla aj mnoho problémov. Vložky sú zrazu tenšie, menšie, neviditeľné pod oblečením, no sú vyrobené zo syntetických materiálov, ktoré nedýchajú a to spôsobuje premnoženie mikróbov v intímnej oblasti. 

Štatistiky uvádzajú, že viac než 50% ženských ochorení je spôsobených práve syntetickými vložkami, teda ich zlou kvalitou. To môže byť príčinou rôznych ochorení ako sú napr. zápaly, výtoky, kvasinky, podráždenie, neplodnosť, zmeny na krčku maternice, poruchy hormonálneho cyklu a mnohé iné. 

Nie je žiadnym tajomstvom, že riziko onkologických ochorení sa zvýšilo až 5-násobne a u žien je najčastejším ochorením práve rakovina krčka maternice. 

Čím to všetko môže byť spôsobené? 

Vložky, ktoré kupujeme v drogérii sa vyrábajú z recyklovaných plastov, sú chemicky bielené a teda zdraviu škodlivé. 

Ďalšou hrozbou pre ženy sú tampóny, pretože pri ich používaní sa vytvárajú ideálne podmienky pre množenie baktérií a ak sa nevymenia včas, spôsobujú infekcie ženských pohlavných orgánov. Naviac syntetické tkanivá z tampónov sa usádzajú na stenách pošvy, čo spôsobuje ďalšie problémy. 

Bežné vložky z drogérie 

Obsahujú viaceré vrstvy: 

  1. Recyklovaný materiál vybielený chlórom 2. Sú napustené syntetickou arómou 3. Celulózu s lisovaným papierom (gélom) 4. Polyetylén (vrstva, ktorá neprepúšťa vzduch) 5. Lepia sa priemyselným lepidlom (ktoré sa používa napr. aj v stavebnom priemysle) 

Čo z toho vyplýva? 

Vložky nie sú priedušné, nemajú dostatočnú savosť a to spôsobuje mnohé gynekologické problémy. Tak vznikajú plesne, baktérie a infekcie a ideálne by sa mali meniť cca každú hodinu. 

Ďalším problémom je, že vložky obsahujú arómu (dezodorant) a pri kontakte s pokožkou môžu vyvolávať rôzne alergie. Navyše zvyšky lepidla, ktorým sa lepia vložky do nohavičiek na nich zostáva aj po ich vypraní a môže spôsobovať rôzne kožné ochorenia. 

Dámske bylinné vložky tianDe chránia ženu aj prádlo. 

Vložky obsahujú niekoľko vrstiev: 

– 100% bavlna – Fytomembrána naplnená čistými prírodnými bylinkami (sú zbierané vo veľmi čistej 

oblasti známej ako Horný Altaj), pôsobí ako suchý obklad – Super absorpčná vrstva (tekutina sa mení na gél) – Priedušná vrstva, použité potravinárske lepidlo (ktoré sa používa pri výrobe žuvačiek) 

Čo z toho vyplýva? 

Vložky majú výbornú savosť, stačí ich meniť po 3-4 hodinách (sú oveľa ekonomickejšie). Obsahujú výťažky z bylín, esenciálnych olejov a prírodného antiseptika, dodávajú pocit sviežosti a uľavujú od bolesti počas menštruácie. Sú vyrábané podľa princípov tradičnej čínskej medicíny. Vďaka bavlnenej vrstve sú veľmi jemné a príjemné na dotyk. Ako bonus vložky z rady Energia bylín obsahujú expresný test na určenie stavu mikroflóry, prípadne prítomnosti zápalu. 

Dámske bylinné vložky tianDe sú revolučným objavom vo svete ženských hygienických produktov. Boli vyvinuté za pomoci vedcov Čínskeho štátneho zdravotníctva a farmaceutického ústavu spolu s využitím receptúr tradičnej čínskej medicíny. 

Väčšina žien berie menštruáciu ako niečo, čo je nepríjemné, čo je na obtiaž a menštruačné vložky sú vnímané ako prostriedok, aby sme si nezašpinili spodné prádlo. 

Vložky od tianDe pomáhajú ozdravovať, regenerovať a harmonizovať ženský organizmus. Dodávajú ženám energiu a sú skvelou prevenciou proti všetkým „ženským“ problémom. 

Keďže naše zdravie je to najdôležitejšie čo máme, je dôležité, aby sme aj našu menštruáciu vnímali ako príležitosť viac si porozumieť a začať sa o seba viac starať. Vďaka našim vložkám sa môžete zbaviť bolesti a pocitu nepohodia počas cyklu, prípadne slúžia ako podpora pri častých gynekologických problémoch. 

Naviac sú vhodné aj pre ženy v období menopauzy, alebo po nej, pretože regulujú hormonálnu hladinu a tým umožňujú vyhnúť sa nepríjemným sprievodným javom, ako sú návaly tepla, migréna, zápaly a i., ktoré môžu vzniknúť keď sa mení pH v intímnej oblasti.